עו"ד רשלנות רפואית

0
1724

עו"ד רשלנות רפואית מטפל בכל הקשור במקרה בו נגרם נזק גופני עקב טיפול רפואי שהוגדר לאור נסיבות המקרה כרשלנות רפואית. הכוונה למצב בריאותי שהדרדר או אף גרם למות המטופל עקב אבחנה או טיפול לא נכון של הצוות הרפואי.
בישראל מוגשות לבתי המשפט מדי שנה אלפי תביעות נגד בתי החולים השונים, בגין רשלנות רפואית. משרדי עו"ד המתמחים בתחום רשלנות רפואית מייצגים את לקוחותיהם במקרים לרוב עד קבלת פסק הדין של בית המשפט.
אדם שחש שנגרמה לו או לקרוב משפחתו עוולה עקב רשלנות רפואית, מגיע למשרדי עו"ד דרעי זגלשטיין עם המסמכים הנלווים, נפגש עם אחד מעו"ד הבכירים במשרד בו ומספר את המקרה לפרטי פרטים.מבהיר את הנושאים הלא ברורים ומעיין בכל המסמכים. לאחר מכן יועבר התיק למומחה רפואי אשר נותן הערכתו לקיומה של לרשלנות רפואית.
החלטתו של עו"ד אם קיימת עילה ברשלנות רפואית או לא היא מהותית ביותר. אם להערכתו אי אפשר להוכיח שאכן מדובר ברשלנות רפואית, חבל לבזבז על כך כספים רבים והתנהלות של חודשים או שנים בבתי המשפט.
אם החליט עו"ד רשלנות רפואית כי יש להגיש תביעה, מתבצעים כמה מהלכים:
1. עו"ד רשלנות רפואית מבקש מהלקוח לבקש מסמכים נוספים מבית החולים, מקופת חולים, מצוותי מגן דוד אדום שטיפלו באירוע, ומרופאים פרטיים שבדקו את החולה ככל שישנם כאלו.
2. עו"ד רשלנות רפואית מבקש מהלקוח לקבל פירוט של ההוצאות הכספיות שהיה על הלקוח לשלם עקב המקרה, לאמבולנסים, למוניות, תרופות שאינן מאושרות בסל התרופות, תרופות אחרות, תשלומים לרופאים פרטיים, אביזרי ניידות, מטפלות, אחיות הפסדי השתכרות וכו.
3. החומר עובר למומחה רפואי המתאים למרקה הספציפי של הלקוח וזאת לפי מומחיותו ונסיונו.
4. עו"ד רשלנות רפואית מכין תביעה מפורטת של התנהלות המקרה, איך תיפקד הצוות הרפואי, מה היו החלטותיו, מה היה הטיפול שהומלץ עליו ואיך השפיע על החולה. מה היו השלכותיו של הטיפול, מהו הנזק שנגרם לחולה עקב הטיפול השגוי, מהם השלכותיו של הטיפול על החולה ועל חיי היום יום שלו.
כתב התביעה מוגש לבית המשפט, ומתחילים דיונים שאורכים חודשים ואף שנים. עו"ד רשלנות רפואית מוכיח כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית שגרמה לנזק ללקוח ומבקש פיצוי כספי על פי פרוט הנזק הכספי שנגרם לו ועל פי צפי ההוצאות שעוד צפויות לו בעתיד .
לעתים מייצג עו"ד רשלנות רפואית אדם התובע את הכספים בגין בן משפחתו שנפטר עקב הרשלנות הרפואית.