הכשרת מודדי קרינה

0
1861

אם אתם עוסקים בתחומי הבנייה או איכות הסביבה ואתם מעוניינים להרחיב את סט הכישורים שלכם ולקדם את עצמכם עוד מדרגה- אנחנו ממליצים על הרשמה לקורס הכשרת מודדי קרינה. יש מגוון קורסים להכשרת מודדי קרינה, שמטרתם להעניק להנדסאים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים ומגוון אנשי מקצוע- ידע קונקרטי במדידה של קרינה. כיצד מתבצעת ההכשרה? למי זה מתאים? וכיצד מקבלים רישיון או היתר לעסוק במדידת קרינה?

  • מי צריך קורס הכשרת מודדי קרינה? אם אתם הנדסאים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים בתחום הבנייה והסביבה, אחראי בטיחות במפעלים או מעוניינים להרחיב את הידע שלכם- קורס הכשרת מודדי קרינה הוא הקורס בשבילכם. מטרת הקורס הוא להכשיר אנשי מקצוע שיקבלו בסיום הקורס, לאחר עמידה במבחנים ייעודיים של המשרד להגנת הסביבה, היתר לעסוק במדידה קרינה ובתפקידים של פיקוח ובקרה על רמות קרינה בלתי מייננת.
  • היכן ניתן להרשם לקורס הכשרת מודדי קרינה- הקורסים מתבצעים במגוון מקומות בארץ ומספר חברות- כל הקורסים מתבצעים בשיתוף פעולה על המשרד להכנת הסביבה, ספציפית עם האגף למניעת רעש וקרינה. כל קורס מביא את מיטב המרצים והמומחים בתחום על מנת לכסות את כל התחומים הנוגעים לקרינה ומדידתה.
  • מה דרישות הקבלה? דרישות הקבלה משתנות בין קורס לקורס, יש לבדוק פרטנית מהם התנאים להרשם. בכל מקרה, על מנת לקבל היתר לעסוק במדידת קרינה בלתי מייננת, יש צורך בעמידה בתנאי הקורס בנוסף לדרישות שונות המפורטות בחוק תחת תקנות הקרינה הבלתי מייננת, התשס״ט 2009 (או תואר ראשון או תואר הנדסאי או מהנדס אלקטרוניקה וחשמל).
  • מה לומדים בקורס? קורס הכשרת מודדי קרינה מביא את כל המידע המקיף והמעמיק בנוגע לקרינה בלתי מייננת. החל ממבוא לקרינה וגלים אלקטרומגנטיים, דרך קרינה בתחום ELF, מדידות וחישובים של שדות קרינה ועד מדידות מעשיות בשטח. הקורסים השונים מכסים כמויות מידע גדולות ובסופם ניתן לגשת לבחינות ההכשרה של המשרד להגנת הסביבה.
  • כמה זמן נמשך כל קורס הכשרת מודדי קרינה? הקורסים יכולים להשתנות באורכם. אורך הקורסים הוא סביב 63 שעות אקדמיות ומתקיים לרוב במשך יום אחד שלם בשבוע.
  • אילו בחינות צריך לעבור? ישנן שלוש בחינות שאותן צריך לעבור על מנת לקבל היתר מודד מוסמך- בחינה בכתב בנושא קרינה בלתי מייננת מרשת סלולר, בחינה נוספת בכתב בנושא קרינה בלתי מייננת מרשת החשמל ובחינה בעל פה של ועדה מיוחדת של המשרד להגנת הסביבה. עמידה בשלושת המבחנים תעניק היתר מודד מוסמך של המשרד להגנת הסביבה.