משטחי עבודה למטבח

0
1622

משטחי עבודה למטבח

 

כל מי שעובד שעות על גבי שעות במטבח, מבשל ואופה, הן גברים והן נשים, חולמים על מטבח פונקציונלי שקודם כול יהיה נוח לעבודה, קל לשימוש ולניקוי.

משטחי עבודה למטבח מהווים שיקול מהותי כבר בשלבי התכנון המוקדמים כשמתכננים מטבח חדש או כשמשפצים מטבח קיים. הלקוחות מעוניינים שיהיו כמה שיותר משטחים רחבים וארוכים, שיוכלו לרדד עליהם בצק ובמקביל להפעיל כמה מכשירים חשמליים כמו מיקסר ומעבד מזון, שיהיה מקום לכולם ולא נצטרך לחלק את העבודה בשיטה שבה מבצעים פעילות אחת וצריכים להעביר מכשור לשולחן כדי לפנות מקום על משטח עבודה למכשור הרלוונטי. פונקציונלית היא מילת המפתח בתכנון, שהכול  יהיה נגיש וששום פרט לא יפריע לפרט אחר.

ובעידן המודרני שלנו, לא מוותרים על גולת הכותרת בעשור האחרון, משטח עבודה למטבח נוסף שהוא האי במרכז המטבח. מעבר לעובדה שיש לנו עמדת עבודה נוספת, בהיקפו של האי מותקנים ארונות אחסון שבהם ניתן לאחסן ציוד רב וכלי מטבח כך מנצלים את מלוא השטח, כי בארונות המטבח, גם כשהם ענקיים, אף פעם אין לנו מספיק מקום לאחסון.

עם הצורך הזה, התפתחו בשוק אופציות רבות של משטחי עבודה למטבח הבנויים מחומרים שונים.

שיש קוריאן

זה הלהיט העכשווי, הוא בנוי מחומר אקרילי ומוצמד הן לארונות המטבח התחתונים והן לאי במרכז המטבח. הייחוד שלו שהוא בולט ביופיו, מבריק  ועושה רושם רב על כל מי שנכנס למטבח. אפשר לרכוש משטחי עבודה למטבח משיש קוריאן בשלל צבעים. החומר האקרילי אינו חזק כמו שיש גרניט או שיש אבן קיסר.

שיש חברון

השימוש בשיש זה כמעט שאינו קיים במטבחים החדשים למעט במטבחים הבסיסיים שמספקים קבלנים בדירות חדשות. הסיבה היא שהשיש הוא מונוטוני אין בו שינוי וגיוון בצבע או במרקם, וכל המשטחים המסופקים זהים בנראות שלהם.

שיש גרניט

שיש גרניט פופולרי מאד במשטחי עבודה למטבח, הלקוחות אוהבים אותו עקב העובדה שמדובר בחומר טבעי גרניט הנחצב מבטן האדמה ועובר עיבוד, והוא משלים את העיצוב בעזרת אפשרויות הצבעים המרהיבים והשילוב בין הצבעים השונים. זו דרך שמאפשרת ללקוחות ללכת בעקבות החלומות שלהם במטבח.

שיש אבן קיסר

משטח עבודה למטבח משיש אבן קיסר עשוי ממשטח של אבן קוורץ עם גבישי קוורץ שהם מינרלים טבעיים בקרום כדור הארץ. עקב הטבעיות והייחוד שלו אפשר לרכוש את משטחי השיש בעוביים שונים על פי דרישת הלקוח. השיש חזק ואיכותי מאד, עם חסרון מהותי שאינו עמיד בחום.